Rábacsécsény az OMÉK-en

Idén is megrendezésre került az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás, Magyarország legnagyobb, legrégebbi, és nagy tradíciókkal bíró agrárgazdasági rendezvénye.

Az idei kiállítás nem csak azért különleges, mert idén 75. alkalommal mutatkozott be a közönségnek "A magyar föld legjava", hanem azért is, mert falunk is képviseltette magát, mégpedig nem is akármilyen formában.

Már régóta hagyomány, hogy nem csak mezőgazdasági termények, gépek, élelmiszeripari technológiák versengenek a nézelődők tekintetéért, hanem komoly versenyt is rendeznek, melyen az állattenyésztők mérettetik meg jószágaikat.

Idén Nagy Gyula sertéstenyésztő is megmutatta állatait a nagyérdeműnek, így képviselve falunkat ezen a jeles eseményen. A versenyen ráadásul nem is akármilyen helyezéssel végeztek sertései: magyar lapály kanja a verseny Nagydíját, kocasüldői I. helyezést értek el, ő maga pedig a Legeredményesebb kiállító címet szerezte meg.

Ezúton is gratulálunk neki, és köszönjük, hogy ilyen formában öregbítette falunk hírnevét!

Képek az eseményről a galériában: OMÉK 2011